Sona

Nagrody i wyróżnienia

Od 27.03.2019 roku posiadamy Certyfikat BIO. BIO produkty to produkty ekologiczne, organiczne. Certyfikat jest gwarancją, że na pewno zwierzęta były żywione paszami ekologicznymi, nie dostawały hormonów, ani antybiotyków w celach rozwojowych i były hodowane z zachowaniem dobrostanu, w dobrych warunkach, spełniających ustalone wysokie normy. Wszystkie dodatki użyte podczas przetwarzania również są certyfikowane. Znak ekologicznych produktów na początek uzyskaliśmy dla dorady, labraksa i krewetki. Samo otrzymanie certyfikatu wymaga dużo więcej pracy od hodowcy niż w rolnictwie czy hodowli tradycyjnej i jest kosztowniejsze. Hodowla jest prowadzona w sposób naturalny, trwa dłużej a efektywność jest niższa. Szczycimy się tym, że możemy klientom szczególnie dbającym o zdrowie dać gwarancje ekologiczności i zaproponować takie produkty.


Certyfikat "Firma Godna Zaufania" przyznana przez firme CBOK Sp. z o.o. i Sp. k. z Rybnika, która na podstawie autorskiego algorytmu dokonała analizy informacji na temat naszej Spółki, pojawiających się w sieci Internet. Na podstawie opinii wystawionej nam przez Kontrahentów i Klientów możliwe było określenie wysokiego poziomu wiarygodności zarówno jakościowej jak i finansowej..


Międzynarodowa Wywiadownia Gospodarcza Creditreform w dniu 2015-06-16 przeprowadziła badanie wiarygodności kredytowej naszej firmy. Miło nam poinformować, iż całościowa ocena kondycji finansowej naszej firmy, w szczególności zdolność do terminowego regulowania zobowiązań została oceniona jako dobra i nasza firma zdobyła prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Płatniczej.


Certyfikat IFS SGS Polska Sp. z o.o. to synonim doskonałości i rzetelności, który otrzymują tylko najlepsze organizacje. Certyfikacja wspiera markę organizacji, ułatwia zdobycie nowych rynków i uwiarygadnia działania. Znak SGS Polska Sp. z o.o. to symbol wiarygodności.


Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy to unikalny sposób nagradzania firm, które budują społecznie odpowiedzialny biznes dbając o środowisko naturalne.

Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej to prestiżowe wyróżnienie nadawane przez Dun & Bradstreet Poland. Do grona uhonorowanych mogą należeć wyłącznie firmy o najwyższej i wysokiej ocenie stabilności wystawianej według D&B Poland. Wyróżnieni certyfikatem, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.  

Przy współpracy z firmą GWJ Serwis S.A. z Rudy Śląskiej Firma SoNa Sp. z o.o. uzyskała w 2008r. certyfikat europejskiego programu GreenLight – inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską. Realizacja wdrożonego projektu programu GreenLight przyczyniła się do redukcji zużycia energii na oświetleniu wewnętrznym w Naszym Zakładzie Produkcyjnym, dzięki czemu zredukowano zanieczyszczenie środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2 przyczyniające się do globalnego ocieplenia. Dodatkowym celem projektu jest poprawa jakości oświetlenia przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy, uzyskano ok 22% oszczędności w wydatkach na energie elektryczną.

Wyróżnienie VII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2003 za wędzoną szynkę z tuńczyka.  

Medal Mercurius Gedanensis i dyplom dla najlepszego produktu za węgorza polskiego wędzonego na IX Międzynarodowych Targach Przetwórstwa i Przetworów Rybnych "Polfish 2007"

Nagroda i dyplom Prezydenta Miasta Częstochowy dla Firmy SoNa Sp. z o.o. Dożynki Jasnogórskie. Częstochowa 02.09.2006r.  

Puchar i dyplom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Państwa Haliny i Mariana Nawrot za najlepsze inwestycje w ramach działania "Poprawa przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych" Program Sapard oraz Sektorowy Program Operacyjny "Rybołówstwo i przetwórstwo ryb" w województwie śląskim. Częstochowa 2 września 2006r.  

Wyróżnienie VII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2003 za wędzoną szynkę z tuńczyka.  

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla najciekawszego wyrobu VI Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2001 za jesiotra wędzonego patroszonego z głową.

"Gazela Biznesu 2000" dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.